www.svobodamysli.cz

Strach, že nebude dost kšeftů

 
Kateřině vadí, že se od Vánoc přejídá. Je toho hodně v práci a má pocit, že ji nezvládá. Její diář je plný a neví, kdy má najít chvilku, aby si sedla k počítači. Nestíhá udělat fakturaci a štve jí, že nemá za svou práci již peníze. Má pocit, že musí lidem vyhovět, aby nepřišla o kšeft. Nejsilnější ze všeho je ten strach, že přijde o kšefty. 
 
Navrhla jsem jí, ať hodí všechny strachy do jednoho pytle a jde ten pytel vyhodit = zbavit se strachů. Všechny strachy dala do jednoho pytle, ale ten pytel je moc těžký a nemůže ho uzvednout. Zeptala jsem se jestli jdou ty strachy rozdělit do menších pytlů, které by už šly odnést. To by šlo. Díky tomu vidí dva záhony, okolo kterých jsou malé pytle se strachy. Je mile překvapená, že záhony měří jen 5 metrů. Pytle jsou pečlivě a pořádně uvázané provázkem, což značí, že je největší práce již hotová = přendání z jednoho velkého pytle do menších pytlů neboli zpracování největších strachů. 
 
Při představě těchto pytlů tedy strachů, kterých se nemůže zbavit, cítí tlak v očí, v hlavě, na čele, pod očima a kolem pusy. Je vyčerpaná a totálně bez energie. 
 
Terapií jsme odstranili všechny nepříjemné fyzické pocity a dali jsme pryč jeden pytel se strachem. Pytlů je celkem 27. Domluvili jsme se, že každý den dá pryč jeden pytel. Je to pro ní nejlepší řešení, které ji takto vyhovuje. Má pocit, že by dneska nedala, aby odnesla i následující pytle. 18.2. bude mít všechny pytle odnesené a tedy se zbaví všech strachů.
 
Po terapii je šťastná, má obrovskou radost, jak to z ní všechno spadlo a jak se cítí zase plná energie. Cítí se hubenější na břiše a má pocit, že opravdu zhubla. Odchází domů s tím, že každý den hned ráno po probuzení bude dávat jeden pytel se strachem pryč. Ví, že i když v březnu zdraží, že přijdou nové kšefty. Je klidná a bez obav, že by přišla o klienty.
 
 
Strachy
 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook