www.svobodamysli.cz

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 

Jak dlouho trvá terapie?

Některé terapie trvají i 4 hodiny, což mi přijde hrozně dlouhá doba a pro klienta náročné, nejen časově, ale také psychicky. Moje terapie Svoboda mysli trvá 2 hodiny a tato doba se mi nejlépe osvědčila i v praxi.

Jsou výsledky trvalé?

Ano, výsledky jsou trvalé. Pokud je změna k lepšímu pouze dočasná, znamená to, že nejsou odstraněné všechny příčiny, které způsobují daný problém.
 

Stačí mi jen jedna terapie?

Každý člověk je jedinečný a také záleží na tom, jaký problém chceme řešit. Jsou lidé, u kterých jdou změny snadno a během jedné terapie opravdu odstraníme všechny příčiny, kterých se problém týká, někdy dokonce stihneme více témat. Pokud je problém dlouhodobý a projevuje se na fyzické úrovni, je většinou potřeba více terapií, protože v sobě máme více programů, které ho způsobují. 
 

Už jsem absolvoval/a jiné terapie, kde jsme konkrétní  událost řešili. Musím ji řešit znovu u Vás?

Klienti mají pocit, že když už se vzpomínkou pracovali na jiné terapii, že už ji řešit u mě nemusí. Většinou se mi ale stává, že není zcela vyřešena, a proto pro kontrolu otevřeme s klientem znovu  tuto situaci a přesvědčíme se, zda je vše opravdu vyřešené a pokud ne, dořešíme ji spolu.
 

Jak si můžu sám/sama zkontrolovat, že mám událost vyřešenou?

Pokud se znovu ponoříte do události, kterou jste řešili, měli byste se cítit neutrálně. Neměli byste se cítit nepříjemně a nic by Vám v ní nemělo vadit. Ideálně byste se měli cítit příjemně, protože i nepříjemnou vzpomínku přeměňujeme do příjemné. Je to z toho důvodu, že čím více krásných pocitů v sobě máme, tím více krásných věcí zažíváme v našem životě. Pokud bychom měli vše vyřešené, ale neutrální, cítili bychom se prázdní.
 

Může mi pomoci pozitivní myšlení?

Pozitivní myšlení Vám určitě může pomoci, ale stále v sobě budete mít myšlenky s negativními emocemi, na základě Vašich předchozích zkušeností. Jde o to nejdříve odstranit to špatné, co si držíme v sobě, aby tam zbylo jen to dobré - pozitivní myšlení. Pokud nepracujeme s tím špatným, jen to překrýváme a tyto myšlenky a staré programy znovu po čase vyplují na povrch a znovu se budeme cítit špatně. K tomu je takové hezké přirovnání: když máme hrnek s čajem a chceme kávu, je dobré ten čaj nejprve vylít a potom tam nalít kávu. Pozitivním myšlením lijeme kávu rovnou do čaje:-)

V čem se liším od ostatních Faster EFT terapeutů?

Metodu Faster EFT používám téměř vždy při našem setkání. Někteří terapeuti učí metodu Faster EFT pouze tak, že máte říkat jen pouštím to a je to. V tom s nimi nesouhlasím. Důležité jsou myšlenky, které si v dané situaci myslíte a z nich je potřeba odstranit konkrétní negativní pocity. Na rozdíl od klasického EFT, kdy jednu myšlenku ťukáte jedno kolo nebo někdy i více kol na všechny body, ve Faster EFT to tak být nemusí. Je to opravdu Faster tedy v překladu rychlejší EFT, změny našeho vnímání nastávají dříve. Čím se ještě liším od klasického Faster EFT je to, že nesouhlasím s tím, že příčina všeho je naše narození. Do jisté míry je to pravda, kdybychom se nenarodili, neměli bychom žádné problémy, s tím samozřejmě souhlasím. Já ale zastávám názor, že naše problémy někdy vznikly už dříve a to v těhotenství. Metodou Faster EFT můžete řešit Vaše pocity v bříšku, ale klasický terapeut Faster EFT to s Vámi bude řešit jen pokud Vy sami budete přesvědčeni, že to tak opravdu je neboli VÍTE JAK vznikl Váš problém, což spoustu lidí ani nenapadne, že by to mohlo začít už v bříšku, což je samozřejmě zcela normální a v pořádku, dříve by mě to ani nenapadlo a měla bych pocit, že mi chce někdo něco namluvit a vsugerovat, že se přece nemůžu dostat do svých pocitů, které jsem měla, když jsem ani nebyla na světě. Ale opravdu můžeme:-) Pokud někdo prožívá velké strachy, koukneme se spolu do bříška, kde lidé zažívají své první strachy, že něco nezvládnou, maminka se něčeho bojí, což pro nás může znamenat, že nám maminka nevěří a pak začínáme pochybovat sami o sobě. Pokud si klient vyloženě nepřeje, abych s ním zpracovávala toto období, má na to samozřejmě právo a nemusí se bát, že bych ho k tomu nutila.

 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook