www.svobodamysli.cz

Pro přirozený porod

 
V současné době se věnuji maminkám a podporuji je k přirozenému otěhotnění a také porodu. Společně zpracováváme podvědomé bloky a strachy, které v sobě máme a které nám brání mít to, co chceme.
 
Cítím, že jsem už někde jinde, než když jsem byla poprvé těhotná s Filípkem. To jsem neřešila, kde a jak budu rodit. Vybrala jsem si nejbližší porodnici Krč a až na nepříjemnou sestřičku na nadstandardním pokoji před porodem, kde bych to nejméně čekala, že bude někdo tak nepřátelský, byli všichni moc milí. 
 
Vadí mi přístup porodnic, že vše je podle běžných postupů a některé věci se dělají zbytečně. Alespoň já mám ten pocit a potvrdili mi to i různé porodní asistentky a hnutí, které podporují přirozené porody. Doporučuji https://www.iham.cz/, http://www.pdcap.cz/, a prosím o podpis pro zlepšení našich porodů http://e-petice.cz/petitions/petice-za-prava-rodicek-zdravi-a-bezpeci-pri-porodu.html
 
Chtěla bych podpořit nastávající maminky, aby se dozvěděly důležité informace a uvědomily si, že jsou to oni, kdo rodí a  kdo si může říct, jaké chtějí mít při porodu podmínky. 
 
Když se zpětně podívám a měla bych tu moc udělat věci jinak, tak bych udělala pár změn, které považuji za důležité a které můžete využít. Málokdo ví, že se dá porodit bez běžného nastřihnutí a pomáhá se tím, že se dá teplý obklad na hráz. Také volit si svou polohu při porodu by mělo být samozřejmostí. Neřešila jsem to a rodila jsem klasicky vleže a to je třeba změna, kterou bych udělala jinak. Myslím, že jiné polohy jsou mnohem přirozenější a ženy, které dříve rodily na poli, si k tomu určitě nelehly na záda.
 
Nejdůležitější při porodu je, aby se žena cítila v bezpečí. Doporučuji přítomnost manžela u porodu, samozřejmě pokud to tak cítíte. Já jsem moc vděčná svému skvělému manželovi, že vše absolvoval se mnou, protože sama bych to zvládla mnohem hůře. Pokud tam nechcete svého manžela nebo manžel z nějakého důvodu nechce, doporučuji vzít sebou osobu, které důvěřujete, ať se jedná od člena rodiny nebo nejlepší kamarádku. Ale vše berte jen jako mé doporučení a udělejte si to podle toho, jak to cítíte. Třeba je pro Vás nejlepší být sama, ale myslím si, že podpora druhého a pocit, že na to nejsem sama, je lepší. Ale to je zase jen můj úhel pohledu.
 
Mezi nejdůležitější věci také patří přiložení miminka hned po porodu na Vás. Což se naštěstí už běžně dělá, za což jsem moc ráda. Doba, kdy se děti ukazovaly z okna, které zažily naše maminky, jsou pryč a můžeme být vděční, že se naše porodnictví takto posunulo. Teď už bych chtěla nechat  dotepat pupečník, což nevím, jestli se automaticky nechává. Také bych chtěla, aby se mnou bylo miminko delší dobu než se vezme na automatické vážení a měření. Chápu, že je to důležité, ale myslím, že to může chvíli počkat.
 
Doporučuji mít připravený porodní plán, kam si zapíšete nejdůležitější věci, které byste chtěli, aby byly dodrženy. Také doporučuji vybrat si dulu nebo porodní asistentku, která Vás bude doprovázet k porodu a bude se snažit, aby vše co nejlépe proběhlo podle Vašich představ.
 
Přeji Vám co nejkrásnější a nejpřirozenější porod a pokud nebude úplně podle Vašich představ, tak z toho nebuďte smutné. Miminko si Vás vybralo a nejdůležitější je, že už jste spolu a už ho můžete držet u sebe v náručí. Užívejte společné chvilky.
 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook