www.svobodamysli.cz

Naše myšlenky

 
Uvědomili jste si někdy, o čem nejčastěji přemýšlíte? Během dne se nám objevují spousty myšlenek, ale stejně je jich jen pár, které se nám objevují nejčastěji a znamenají podobné věci. Většinou je to náš strach, který rozvíjíme do všech možných i nemožných detailů. Napadne nás jen jedna myšlenka a my jí tak dokonale věnujeme pozornost a vymýšlíme další podrobnosti a katastrofické scénáře, že se cítíme dokonale špatně, pokud lze toto spojení použít.
 
Záleží nejen na myšlenkách, ale také na tom, jak se u nich cítíte, protože podle toho přitahujete stejné věci. Čím hůře se cítíte, tím více negativních věcí přitahujete. Znáte to, že máte den blbec, všechno Vás štve a najednou se dostanete do nepříjemné situace, ani nevíte jak, třeba v autobuse do Vás někdo strčí nebo Vás někdo předběhne ve frontě, prostě další situace, která Vám potvrdí, jak je to dneska špatný den a vy se nemůžete dočkat, až už skončí.
 
Je opravdu důležité si svoje myšlenky hlídat. Na to, co myslíme, tak přitahujeme a určitě bychom nechtěli, aby se splnily všechny naše myšlenky. Nezabráníme tomu, že nás napadne něco negativního, ale nemusíme tomu dále věnovat naši pozornost. Zkuste si říct, jestli je to opravdu to, co byste chtěli? Chcete se stále cítit tak jako teď, když máte tyto myšlenky? Nebo se chcete cítit jinak? Je to ve Vaší moci, říct si, že to stačí, A DOST a že takhle to nechcete a začít přemýšlet o tom, jak to chcete.
 
Možná znáte z vlastní zkušenosti nebo ze zkušenosti někoho blízkého, že když řeknete dítěti: „Neskákej do té kaluže!“, že stejně skočí? Dítě stejně jako vesmír neslyší ne, takže pokud opravdu nechcete, aby skákalo do louže, řekněte mu jasný příkaz toho, co má dělat a jak si to představujete, aby se to i stalo: „Obejdi tu kaluž!“.
 
Naše myšlenky - nechci být zklamaná, nechci se bát, nechci být chudá jsou špatné a ke spokojenosti, odvaze ani bohatství Vám nepomůžou. Důležité je přemýšlet opravdu o tom, co chcete. Takže myslete na to, že chcete být spokojení, odvážní a bohatí, tím tyto věci opravdu začínáte přitahovat. Ideální je, abyste začali přemýšlet, jako by se Vám už Vaše přání splnilo. Jak byste se cítili, jako spokojení, odvážní nebo bohatí? Jak byste teď přemýšleli, co byste dělali, teď, když už se Vám splnil Váš sen? Cítíte ten rozdíl nebo si to vůbec nedokážete představit? Co Vám brání, že si to nedokážete ani představit? Co Vám v dětství říkali a čemu teď věříte?
 
Vše je jen o nás, o tom co si v sobě držíme. Když se vyrovnáme s našimi křivdami, změní se náš život. Můžeme mít vše, co chceme. Máme svůj život ve svých rukou.
 
Líbí se Vám tento článek? Dejte prosím like nebo ho sdílejte se svými přáteli. Moc Vám děkuji.

 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook